Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Już 12 kwietnia na kanale YouTube odbędzie się premiera filmu „First Orbit – w 108 minut dookoła świata”!

„First Orbit” to połączenie historycznych nagrań głosu pierwszego kosmonauty Yuriego Gagarina z nową odsłoną zdjęciową. Zobacz dokładnie to, co widział Gagarin podczas swojej podróży kosmicznej!

Warszawa, 12 kwietnia 2011: W 50. rocznicę pierwszego lotu człowieka w przestrzeń kosmiczną, YouTube zaprasza na światową premierę pełnometrażowego filmu „First Orbit”, stanowiącego połączenie historycznych nagrań głosu pierwszego kosmonauty – Yuriego Gagarina – z nowymi zdjęciami odzwierciedlającymi jego kosmiczną podróż. 12 kwietnia film zostanie udostępniony bezpłatnie na portalu YouTube – youtube.com/firstorbit. Jego obejrzenie będzie możliwe w dowolnym miejscu na świecie.

Reżyserem filmu jest Chris Riley, który z niezwykłą precyzją oddał klimat pierwszego lotu Gagarina w kosmos. Było to możliwe dzięki współpracy przy produkcji filmu z Europejską Agencją Kosmiczną oraz astronautami przebywającymi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcia do „First Orbit” zarejestrował astronauta Paolo Nespoli. Film przedstawia zapierające dech zdjęcia Ziemi widzianej z przestrzeni kosmicznej, wykonane w technologii cyfrowej i rozdzielczości Full HD. Film z przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po orbicie odzwierciedla trasę lotu Gagarina tak wiernie, jak to możliwe, dzięki czemu widzowie mogą podziwiać niesamowite widoki Ziemi wprost z przestrzeni kosmicznej. – „Połączyliśmy historyczne nagrania głosu Gagarina (z napisami w języku angielskim) zarejestrowane podczas misji sondy kosmicznej Wostok 1 z nową ścieżką zdjęciową, nakręconą przez Paolo Nespoliego. Następnie cały materiał poddaliśmy obróbce, podczas której kompozytor Philip Sheppard stworzył klimat oryginalnego reportażu. W rezultacie powstał niesamowity film, który w dniu tak ważnej rocznicy z przyjemnością bezpłatnie udostępnimy wszystkim ludziom na całym świecie” – powiedział reżyser Chris Riley.

Premiera filmu „First Orbit” odbędzie się na stronach youtube.com/firstorbit oraz firstorbit.org. – „Mamy nadzieję, że 12 kwietnia ludzie na całym świecie zobaczą film „First Orbit” i upamiętnią rocznicę pierwszego lotu w kosmos” – dodał reżyser.

Kontakt biura prasowego First Orbit

Rufus Stone or Sarah Millar
T: +44 (0)20 7287 9601
Email: rufus.stone@sisteris.com or sarah.millar@sisteris.com

Kulisy powstawania filmu „First Orbit”

źródło: komunikat prasowy twórców filmu www.firstorbit.org