Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Znamy już 10 finalistów konkursu Doodle 4 Google. Wybór zwycięskiego doodla w rękach internautów!

Głosowanie w konkursie na projekt specjalnego logo, które uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011 roku rozpoczęte!

Warszawa, 13 czerwca 2011 – Od dziś do 20 czerwca internauci będą mogli wziąć udział w głosowaniu i oceniać najlepsze prace nadesłane w pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google. Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiego doodla – projektu specjalnego logo Google pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce…”, które zostanie opublikowane 1 lipca 2011 roku na stronie Google.pl, w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Głosowanie odbywa się na stronie google.pl/doodle4google.

W finale znaleźli się uczniowie z najdalszych regionów Polski – od Gdyni aż po Murzasichle, dzięki czemu prace charakteryzują się dużą ilością regionalnych akcentów. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI). Spośród nadesłanych kilkunastu tysięcy prac, jury w składzie: Tomasz Bagiński, nominowany do Nagród Akademii polski rysownik i animator, Przemek Bogdanowicz, Prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa, Fabio Cavallucci, Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Szymon Majewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz Marek Raczkowski, rysownik „Przekroju”, wybrało 10 najlepszych prac, które teraz internauci będą mogli oceniać.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szkół oraz samych dzieci. Młodzi artyści w swoich pracach często wykorzystywali motywy gór, jezior, a także polskich legend, wplatając w litery „Google” Smoka Wawelskiego, króla Popiela, Złotą Kaczkę czy Syrenkę Warszawską. Często nawiązywali również do postaci znanych Polaków, takich jak Lech Wałęsa, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin. Nie unikali też barw i symboli narodowych oraz skojarzeń z zabytkami kulturowymi (Wawel, zamek w Malborku, kopalnie śląskie, Pałac Kultury). Uczestników inspirowały również artystyczne motywy folklorystyczne, element ludowych strojów i specjały regionalnych kuchni.

Laureat konkursu otrzyma od Google stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 zł oraz zapewni swojej szkole grant technologiczny w wysokości 25 000 zł. Pozostali finaliści dostaną sprzęt komputerowy oraz będą honorowymi gośćmi na ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.

Partnerami konkursu Doodle 4 Google są Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Wszystkie informacje na temat konkursu, jego zasad, procesu selekcji prac, zespołu jurorów oraz informacje na temat nagród dla zwycięzców dostępne są na stronie google.pl/doodle4google.

Google Inc.

Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larryego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia, jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. www.google.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych koordynuje proces przygotowań do polskiej Prezydencji w UE. Podczas Przewodnictwa w Polsce odbędzie się ponad 300 spotkań, a nasz kraj odwiedzi około 30 tysięcy delegatów. W Brukseli odbędzie się około 1500 posiedzeń Rady i grup roboczych, w których uczestniczyć będzie niemal 1200 urzędników tzw. Korpusu Prezydencji. Przygotowania programowe, organizacyjne i logistyczne są obecnie na ukończeniu. Polskiemu Przewodnictwu będzie towarzyszył również niezwykle bogaty program artystyczny. Od lipca do grudnia 2011 r. odbędzie się ponad 1500 wydarzeń kulturalnych w kraju i na całym świecie promujących polską kulturę.