Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Google uruchamia w Polsce Nawigację w Mapach Google

Nawigacja w Mapach Google (Beta) to darmowa nawigacja GPS z widokiem satelitarnym i informacjami o natężeniu ruchu drogowego dostępna od dziś dla telefonów z systemem Android w Polsce

20 lipca 2011 r. – Mapy Google dla komórek w Polsce zostały dzisiaj wzbogacone o nową funkcję – Nawigację w Mapach Google (Beta). Mogą z niej korzystać wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 1.6 lub wyższym.

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym. Takie rozwiązanie nie wymaga kupowania uaktualnień map ani ręcznego aktualizowania urządzenia, ponieważ wszystkie dane pochodzą z najnowszej wersji Map Google. Nawigacja oferuje także podgląd trasy w widoku z satelity i z perspektywy przechodnia*.

Niedawno rozpoczęliśmy przygotowywanie zdjęć do Street View oraz uruchomiliśmy informacje o ruchu drogowym na Mapach Google. Teraz przyszedł czas na usługę, która wykorzysta zaawansowane funkcje Map Google i da kierowcom zupełnie nową jakość – mówi Marcin Karnowski, dyrektor marketingu w Google Polska. Regularnie aktualizowane mapy, zdjęcia satelitarne i informacje o ruchu drogowym pozwolą sprawniej poruszać się po naszych drogach. Nawigacja w Mapach Google to także doskonałe ułatwienie dla wszystkich turystów, którzy odwiedzą Polskę w 2012 r. i kolejnych latach – dodaje Marcin Karnowski.

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do internetu. Dzięki temu może on zaoferować następujące funkcje:

Wyszukiwanie głosowe. Uruchamia wyszukanie trasy poleceniem głosowym.

Widok satelitarny. Umożliwia oglądanie trasy naniesionej na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.

Wyszukiwanie jak na Mapach Google. Nie trzeba znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”), podobnie jak przy użyciu Map Google.

Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Dotknięcie wskaźnika pokazuje, jakiego ruchu można się spodziewać na najbliższej drodze. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.

Wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwala przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.

Street View (gdy będzie dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.

W telefonach, w których zainstalowana jest nowa wersja Map Google, usługa nawigacji będzie działać automatycznie,

Nawigację w Mapach Google można pobrać na telefony z systemem Android 1.6 lub wyższym, wyszukując aplikację Mapy Google (“Google Maps”) w Android Market.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google.

Więcej informacji o Nawigacji w Mapach Google można znaleźć na stronie www.google.pl/navigation.

*Gdy zdjęcia Street View zostaną udostępnione w Polsce.

Google Inc.

Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. www.google.pl