Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Ulica Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą plebiscytu na polską wizytówkę w Street View

Warszawa, 27 lipca 2011 r. – Ulica Piotrkowska w Łodzi zwyciężyła w plebiscycie “Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View” i jej zdjęcia jako pierwsze zostaną opublikowane w Mapach Google. W pierwszej trójce znalazły się również Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Stary Rynek w Poznaniu. W głosowaniu udział wzięło ponad 115 tys. internautów z całej Polski. Plebiscyt był objęty patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W najbliższych tygodniach ekipa Street View odwiedzi zwycięskie miejsce. Zdjęcia ulicy Piotrkowskiej jako pierwsze z Polski zostaną umieszczone na Mapach Google w ramach usługi Street View i będą dostępne dla internautów z całego świata, ulica Piotrkowska trafi także do galerii polskich skarbów.

Łódzka ulica Piotrkowska została wybrana spośród 15 finalistów:

Cieszy nas tak duże zainteresowanie plebiscytem i dlatego postaramy się uhonorować zwycięskie miasto, a także dołożymy starań, by Street View mogło zawitać także do pozostałych finalistów. Będziemy informować Państwa na bieżąco – mówi Piotr Zalewski, zajmujący się komunikacją z mediami w firmie Google.

Niezależnie od plebiscytu, od połowy czerwca br. samochody Street View robią zdjęcia w obrębie 5 polskich miast – w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Krakowie. Akcja potrwa do końca lata a funkcja Street View w Mapach Google ma być dostępna przed rozpoczęciem turnieju w 2012 r.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych

z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać ujęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach. Dodatkowo użytkownik może sprawdzić atrakcje turystyczne w interesującym go miejscu.

Więcej materiałów na temat usługi Street View oraz informacje o aktualnych miejscach realizacji zdjęć można znaleźć na stronie: www.google.pl/streetview

Google Inc.

Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larry’ego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; firma posiada biura w obu Amerykach, Europie i Azji. www.google.pl