Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Spotkania z zawodnikami reprezentacji Polski na Google+

Po raz pierwszy polscy internauci będą mieli szansę osobiście zadawać swoje pytania zawodnikom reprezentacji Polski w piłce nożnej, za pośrednictwem serwisu Google+

Zawodnicy reprezentacji Polski właśnie rozpoczęli zgrupowanie w Lienz w Austrii. Tradycyjnie podczas zgrupowania spotykają się z mediami, w tym roku po raz pierwszy spotkają się także osobiście z kibicami za pośrednictwem serwisu internetowego Google+.

Od 16 do 22 maja każdy internauta może zadawać pytania piłkarzom poprzez stronę “Łączy nas piłka” w Google+. Autorzy najciekawszych pytań będą mieli szansę zadać je na żywo podczas Spotkań w Google+, czyli wideorozmów z zawodnikami reprezentacji, które odbędą się 23, 24 i 25 maja. Aby wziąć udział, wystarczy wejść na stronę “Łączy nas piłka”, zalogować się w Google+, kliknąć przycisk “Obserwuj” i wpisać swoje pytanie w komentarzach.

“Zawodnicy reprezentacji Polski będą w przyszłym tygodniu w trakcie ostatnich przygotowań na zgrupowaniu w Lienz w Austrii. Tym nie mniej, pamiętając o swoich kibicach, chcą podzielić się z nimi swoimi emocjami, osobiście odpowiadając na zadane przez nich pytania podczas otwartych spotkań w Google+. Dla kibiców to unikalna szansa poznania piłkarzy w bezpośredniej rozmowie” – mówi Tomasz Rząsa, Dyrektor reprezentacji ds. komunikacji z mediami, PZPN.

Więcej szczegółów o spotkaniach w Google+ z zawodnikami reprezentacji Polski, jak również aktualne informacje o przygotowaniach piłkarzy do zbliżającego się turnieju można sprawdzać na bieżąco na stronie „Łączy nas piłka” w Google+.

Dzięki Spotkaniom Google+ nawet 10 osób może jednocześnie brać aktywny udział w wideorozmowie, tak, jakby spotykały się w tradycyjnym świecie. Takie Spotkania w Google+ organizowali już m. in. prezydent Barack Obama, Dalai Lama, David Beckham i Jamie Oliver. Aby korzystać ze Spotkań Google+ wystarczy nowoczesna przeglądarka internetowa i konto w serwisie Google+.

Polski Związek Piłki Nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej jest największym, a zarazem jednym z najstarszych polskich związków sportowych. Zjazd założycielski odbył się w 1919. W 1923 roku PZPN został oficjalnie przyjęty w poczet członków FIFA. Rok później biało-czerwoni wystąpili po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Od 1955 roku PZPN jest członkiem UEFA. W 2007 roku UEFA powierzyła PZPN i Federacji Ukraińskiej organizację UEFA EURO 2012.

Do celów statutowych PZPN należy: organizacja, rozwój i popularyzacja piłki nożnej w Polsce, działania na rzecz promocji piłkarstwa amatorskiego i profesjonalnego, szkolenie młodzieży piłkarskiej, ochrona praw i interesów oraz koordynacja działań członków Związku – zawodników, trenerów, instruktorów, menedżerów piłkarskich, licencjonowanych organizatorów imprez piłkarskich, sędziów i działaczy piłkarskich.

Więcej informacji na www.pzpn.pl

Google+

Platforma Google+ jest społecznościowym rozszerzeniem usług Google. Koncept Google+ opiera się na kręgach, w których, tak jak w życiu, w naturalny sposób użytkownicy organizują wokół siebie ważne dla nich osoby. Dzięki temu mogą dzielić się dokładnie tymi treściami, którymi chcą, tylko z tymi kręgami i osobami, z którymi chcą. Google+ sprawia, że kontaktowanie się z ludźmi w internecie bardziej przypomina relacje w rzeczywistym świecie. Jedną z funkcji Google+ są Spotkania, czyli wieloosobowe wideorozmowy.

Więcej informacji na plus.google.com

Google Inc.

Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larryego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej; a biura w obu Amerykach, Europie i Azji.