Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Znamy już zwycięzcę II edycji konkursu Doodle 4 Google – decyzją internautów wygrała praca 10-letniego Kacpra Barczaka

Projekt doodla autorstwa Kacpra z Budzynia przywita internautów na stronie Google.pl w dniu inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej 8 czerwca 2012 roku

Warszawa, 6 czerwca 2012 – Głosy zostały podliczone! Po 2-tygodniowym, ogólnopolskim głosowaniu internautów w końcu poznaliśmy zwycięskiego doodla drugiej polskiej edycji Doodle 4 Google – konkursu na specjalną wersję logo Google. Młody artysta, którego pracę zobaczą miliony internautów, to Kacper Barczak z Budzynia, woj. wielkopolskie. „Pozdrowienia z Polski…” autorstwa Kacpra pojawią się na stronie Google.pl 8 czerwca 2012 r., w dniu rozpoczęcia sportowej rywalizacji piłkarzy z całej Europy. Zwycięzcę ogłoszono 6 czerwca podczas gali finałowej, która była jednocześnie wernisażem wystawy wszystkich finałowych prac w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających przez dwa tygodnie. Specjalnym gościem uroczystości był Ryan Germick, szef zespołu grafików Google na co dzień zajmujących się projektowaniem doodli.

W tym roku konkurs Doodle 4 Google był adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, w trzech kategoriach wiekowych – klasy I-III i IV-VI oraz gimnazjum. Spośród tysięcy nadesłanych prac, jury w składzie: Hanna Wróblewska, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Edward Lutczyn, artysta plastyk, Iwo Zaniewski i Kot Przybora, przedstawiciele świata reklamy, oraz Dorota Wellman, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, wybrało 15 najciekawszych prac. Następnym krokiem było poddanie finałowych prac pod ogólnopolskie głosowanie internautów.

Zwycięzca konkursu, oprócz pokazania swojego dzieła milionom użytkowników wyszukiwarki, otrzymuje stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, autorzy 15 finałowych prac otrzymują sprzęt komputerowy, a ich dzieła można podziwiać na wystawie w Galerii Zachęta.

Doodle to znane internautom wariacje na temat logo Google, łączące znak firmowy wyszukiwarki z grafikami ilustrującymi wyjątkowe okazje, globalne święta i rocznice czy też lokalne ważne wydarzenia. Galerię wszystkich dotychczasowych doodli obejrzeć można na stronie google.com/logos.

Informacje na temat konkursu Doodle 4 Google, jego zasad, procesu selekcji prac, zespołu jurorów oraz nagród dla zwycięzców dostępne są na stronie google.pl/doodle4google.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki to największa i najbardziej znana Galeria Sztuki współczesnej w Polsce. Przybliża publiczności prace uznanych artystów zagranicznych oraz aktywnie promuje polskich młodych twórców. Zachęta to też najstarszy salon wystawowy Warszawy, którego historia sięga 1860 roku. Galeria mieści się w samym centrum Warszawy, w pięknym eklektycznym gmachu. Jako jedna z nielicznych jest przyjazna zapracowanym – czynna jest od wtorku do niedzieli do godziny 20. Poza inspirującymi wystawami oferuje bogaty program wydarzeń towarzyszących, w tym: spotkania z artystami, pokazy filmowe, koncerty, oprowadzania i warsztaty artystyczne dla rodzin oraz pracowników firm, o których na bieżąco informuje na www.zacheta.art.pl.

Google Inc.

Innowacyjne technologie wyszukiwania firmy Google oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Założona w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larryego Page’a i Sergeya Brina, firma Google jest dziś największą firmą internetową na wszystkich głównych rynkach globalnych. Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej. www.google.pl