Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Transmisja na żywo z festiwalu Heineken Open’er na YouTube

Internauci z całego świata będą mogli oglądać na żywo wybrane koncerty festiwalu Heineken Open’er


Warszawa, 2 lipca 2012 r. – Internauci w Polsce i na całym świecie będą mogli oglądać na YouTube oraz na www.opener.pl transmisję na żywo wybranych koncertów tegorocznego festiwalu Heineken Open’er odbywającego się w Gdyni już po raz jedenasty. Wydarzenie tej rangi jest transmitowane po raz pierwszy w historii polskiego YouTube.

Przekaz rozpocznie się na kanale Open’er na YouTube pod adresem youtube.com/opener 4 lipca o godz. 17:00. Koncerty będzie można oglądać codziennie do 7 lipca. W ramach transmisji na YouTube będzie można posłuchać i obejrzeć między innymi takich artystów, jak: New Order, Orbital, Gogol Bordello, penderecki//greenwood, Major Lazer, Bloc Party, Nosowska, Julia Marcell.

- Przekaz na żywo z festiwalu Heineken Open’er to jeden z ważniejszych momentów w historii polskiego YouTube i jednocześnie niespodzianka dla użytkowników na 5-te urodziny serwisu w Polsce. Festiwal będzie miał nie tylko lokalną widownię - udostępniamy go światowej społeczności YouTube i będzie to niewątpliwie największe dotychczas wydarzenie muzyczne nadawane na żywo z Polski - mówi Maciej Sojka, odpowiedzialny za współpracę YouTube z twórcami profesjonalnymi w Europie Środkowej i Wschodniej. - YouTube staje się miejscem, gdzie organizatorzy ważnych wydarzeń mają możliwość dzielić się nimi na żywo z ponad 13 milionami polskich użytkowników oraz setkami milionów na całym świecie - dodaje.

W dniach od 4 do 7 lipca na lotnisku Gdynia – Kosakowo po raz pierwszy zaprezentuje się rozszerzona formuła festiwalu: Heineken Open’er Arts and Music Festival. Open’er to: 7 scen muzycznych, największe gwiazdy, niezapomniane koncerty, Fashion Stage, strefa NGO, Silent Disco, Signing Tent oraz strefy Wi-Fi. Kilkadziesiąt tysięcy osób jak co roku będzie uczestniczyło w koncertach, ale tym razem także w przedstawieniach teatralnych realizowanych we współpracy z Nowym Teatrem czy seansach najlepszych dokumentów filmowych w ramach Planet+ Doc Film Festival w Alter Kinie. Jeden z kultowych hangarów lotniska zostanie zaaranżowany na potrzeby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie pokażemy najciekawsze prace wideo i instalacje inspirowane muzyką. Nad całym festiwalem górować będzie wielkoformatowa instalacja przygotowana przez Maurycego Gomulickiego.

- Heineken Open’er to festiwal z tradycjami i widownią z całej Europy. Cieszymy się, że tegoroczną edycję festiwalu i występy takich gwiazd, jak Bloc Party, New Order czy penderecki//greenwood będą mogli, dzięki YouTube, oglądać internauci z całego świata. Pragniemy, korzystając z najlepszych wzorców zagranicznych wydarzeń, jako pierwsi wprowadzić takie rozwiązania w Polsce -  mówi Promotor festiwalu, Mikołaj Ziółkowski z ALTER ART.

Internauci korzystający ze strony youtube.com/opener będą mogli nie tylko oglądać transmisje, ale także dzielić treściami na nich zamieszczanymi dzięki integracji z serwisami społecznościowymi, takimi jak Google+, Facebook i Twitter. Na stronie będzie można  znaleźć także wiele dodatkowych materiałów wideo związanych z festiwalem. W serwisie Google+ odbędą się też spotkania (wideorozmowy na żywo) z polskimi gwiazdami Open’er, w których będzie miał szansę wziąć udział każdy internauta.

Na YouTube regularnie odbywają się transmisje z festiwali muzycznych na całym świecie. Ostatnio można było oglądać na żywo hiszpański Sonar, portugalski Rock in Rio i amerykańskie festiwale Bonnaroo i Coachella. Każda taka transmisja oglądana jest na całym świecie przez miliony internautów. Na YouTube na żywo można też oglądać koncerty, np. występ zespołu Coldplay, który odbył się w październiku 2011 r., zanotował ponad 19 mln wyświetleń na żywo.


O YouTube

YouTube jest najbardziej popularną na świecie społecznością internetową pozwalającą milionom ludzi na odnajdywanie, oglądanie oraz dzielenie się oryginalnymi materiałami wideo. Serwis ma w Polsce ponad 13 mln użytkowników miesięcznie (PBI / Gemius Megapanel). YouTube jest rodzajem forum, na którym ludzie z całego świata mogą swobodnie kontaktować się, wymieniać opinie i myśli, szukać inspiracji oraz inspirować innych. Jest to jednocześnie platforma dystrybucji dla producentów i twórców oryginalnych treści, a także dużych i małych reklamodawców. YouTube jest odwiedzany miesięcznie przez ponad 800 mln internautów na całym świecie, a co minutę trafia do niego ponad 72h materiału wideo. Centrala YouTube LLC mieści się w San Bruno, w Kalifornii i stanowi część firmy Google Inc.

O ALTER ART

Alter Art jest organizatorem festiwali i koncertów uznawanych przez publiczność i media za najważniejsze wydarzenia muzyczne w Polsce. Festiwale - czterodniowy Heineken Open'er w Gdyni oraz krakowskie: Coke Live Music Festival i Burn Selector Festival przyciągają fanów muzyki z całego świata i na stałe wpisały się w mapę europejskich imprez muzycznych. Rozwijające się każdego roku festiwale i wielotysięczne koncerty zdobyły uznanie nie tylko publiczności, ale także profesjonalnych jury i pozwoliły otrzymać nam wiele prestiżowych nagród z Europe Festival Awards na czele.


Kontakt dla mediów:
press-pl@google.com