Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Google ułatwia małym lokalnym firmom reklamowanie się w internecie dzięki AdWords Express


Warszawa, 29 listopada 2012. Google uruchomiło w Polsce AdWords Express - nowe, szybsze i jeszcze łatwiejsze narzędzie do reklamowania się w internecie. AdWords Express pozwala małym, lokalnym firmom na przygotowanie kampanii reklamowej w mniej niż 10 minut, za pomocą dosłownie kilku kliknięć.

Dzięki AdWords Express potencjalni klienci mogą łatwo znaleźć stronę lokalnej firmy i jej wizytówkę na Mapach Google. Małym biznesom zapewnia to szybkie i łatwe narzędzie służące dotarciu do klientów, pomagające rozwijać firmę. Aby zareklamować się w wyszukiwarce Google i na Mapach Google, przedsiębiorca musi podać jedynie kilka podstawowych informacji o prowadzonej działalności, przygotować treść reklamy oraz określić miesięczny budżet.

Po utworzeniu i uruchomieniu kampanii, jest ona automatycznie zarządzana przez Google. AdWords Express sam zdecyduje, które słowa kluczowe powinny wywołać pojawienie się reklamy i wyświetli ją w odpowiednim momencie. Reklamy AdWords Express będą pojawiać się w sekcji "linki sponsorowane" wyszukiwarki Google - po prawej stronie i na górze wyników wyszukiwania oraz w Mapach Google z wyróżniającą się, niebieską pinezką. Klienci zobaczą reklamy, gdy będą szukać informacji zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety.

Dzięki obecności w internecie małe, lokalne firmy mają znacznie większą szansę na zdobycie klientów. AdWords Express pozwala łatwo, szybko i efektywnie dotrzeć do klientów lokalnych, szukających usług czy produktów dokładnie w miejscu, w którym się znajdują. Lokalni przedsiębiorcy muszą tylko określić budżet, wybrać kategorię w jakiej działają i przygotować treść reklamy, a resztę robi za nich AdWords Express -- mówi Marcin Karnowski, dyrektor maketingu Google na Europę Środkowo-Wschodnią.

Usługa AdWords Express dostępna jest pod adresem 
google.pl/adwords/express.