Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Radio Zet I Emi Music Poland Zapraszają Na Hangouty Google+ Z Gwiazdami

Już od najbliższej soboty internauci i słuchacze Radia ZET będę mogli spotkać się na żywo w internecie z gwiazdami, które znają z anteny.

Startuje akcja „Bliskie ZETknięcia” zorganizowana przez Radio ZET i EMI Music Poland na platformie Google+. W spotkaniach wezmą udział m.in. Bajm, T.LOVE, LemON, Liber & Natalia Szroeder, Patrycja Markowska i wielu innych artystów. Pierwsze spotkanie, z zespołem Bajm, już w sobotę 16. lutego.

"Mamy kolejny sposób, żeby być bliżej naszych słuchaczy. To fantastyczne, ze dzięki nowoczesnej technologii możemy organizować spotkania wideo na żywo. Codziennie rozmawiamy ze słuchaczami na antenie, bawimy się na koncertach, dyskutujemy na wallu naszej strony, na fejsie, a teraz znów proponujemy coś nowego" - mówi Rafał Olejniczak, Szef Radia ZET.

Hangouty, czyli spotkania wideo na żywo, będą odbywać się w każdą sobotę po 20.00, po „Liście Przebojów Radia ZET” Marcina Wojciechowskiego, za pośrednictwem strony EMI Music Poland na Google+ (google.com/+emimusicpoland).

„Seria Hangoutów Google+ na żywo to przykład innowacyjnego wykorzystania internetu w kontakcie gwiazd z fanami – mówi Kinga Siennicka, Dyrektor Marketingu i Promocji EMI Music Poland. Mogą oni wziąć udział przez internet w kameralnym koncercie i odbyć bezpośrednią rozmowę z ulubioną gwiazdą. Jeszcze do niedawna tak bezpośrednia forma interakcji artysty ze słuchaczami była niemożliwa.”

W każdym hangoucie aktywny udział będą mogły wziąć osoby, które zadadzą najciekawsze pytania na profilu Google+ gwiazdy (szczegóły na google.com/+emimusicpoland) oraz wybrani w konkursie słuchacze „Listy przebojów Radia ZET”, natomiast wszyscy internauci będą mogli obserwować hangout na żywo. Spotkania będą nie tylko okazją do porozmawiania z gwiazdą - każda z nich zagra specjalnie przygotowane utwory, przewidziane są też niespodzianki.

Spotkania będzie można oglądać na żywo także na stronach youtube.com/emimusicpoland  i www.radiozet.pl, fragmenty rozmów będą jednocześnie nadawane na antenie Radia ZET.

O Hangoutach Google+
Hangouty Google+  to wirtualne spotkania. Hangout nadawany na żywo to grupowy wideoczat, w którym równocześnie aktywnie może brać udział 10 osób, a taką rozmowę mogą oglądać wszyscy internauci, dzięki równoczesnej transmisji na żywo na Google+ i na YouTube.
Hangouty Google+ organizowali już m. in. prezydent Barack Obama, Dalai Lama, David Beckham, Jamie Oliver, Richard Branson, piłkarska Reprezentacja Polski i wielu innych.

Jak korzystać z hangoutów?
Aby wziąć udział w hangoucie na Google+ wystarczy nowoczesna przeglądarka internetowa, konto w serwisie Google+ (http://plus.google.com) oraz instalacja wtyczki do przeglądarki (https://tools.google.com/dlpage/hangoutplugin). Każdy użytkownik może otworzyć własny hangout lub dołączać do hangoutów otwartych przez inne osoby. Aby po prostu oglądać hangouty nadawane na żywo, transmitowane jednocześnie na Google+ i YouTube, nie jest potrzebne konto w serwisie Google+, wystarczy jedynie nowoczesna przeglądarka internetowa (np. najnowsza wersja Chrome, Firefox, IE).


Kontakt dla mediów:
press-pl@google.com