Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

„Mój pomysł na pomaganie innym" – pod takim hasłem rusza trzecia edycja konkursu dla uczniów Doodle 4 Google

Zwycięski projekt logo Google pojawi się na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 października 2013 – w Dniu Nauczyciela Google ogłasza start trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google kierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tegoroczne hasło to „Mój pomysł na pomaganie innym", a nagrodzony projekt doodla zastąpi oficjalne logo Google podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 12 stycznia 2014 r. Piętnaście prac zakwalifikowanych do finału konkursu zostanie natomiast przeznaczonych na aukcję WOŚP. Ich autorzy otrzymają sprzęt komputerowy, a autor zwycięskiego projektu stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych. Nagroda zostanie przyznana także szkole laureata - organizatorzy przewidzieli dla placówki grant technologiczny - 25 000 złotych.

„Zachęcając do twórczej interpretacji hasła „Mój pomysł na pomaganie innym", chcemy rozbudzić w uczniach wrażliwość na drugiego człowieka i promować postawę bezinteresownego niesienia pomocy już od najmłodszych lat. Chcemy też zobaczyć jak dzieci rozumieją ideę pomagania i jak ich zdaniem może ono wyglądać” – mówi Joanna  Borowska-Perek z Google Polska. „Interpretacja tegorocznego hasła będzie wyzwaniem, mamy jednak nadzieję, że podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, dzieci i młodzież zaskoczą nas swoją kreatywnością” – dodaje.

„Bardzo nas cieszy, że 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie uświetniony specjalnym doodlem. 12 stycznia internauci z całej Polski zobaczą wyjątkowe logo Google zachęcające do niesienia pomocy innym. Co szczególnie ważne, będzie ono obrazowało sposób, w jaki na pomaganie patrzą dzieci i młodzież, a ich opinia była i jest dla nas zawsze bardzo cenna” – mówi Krzysztof Dobies, Rzecznik Prasowy WOŚP.

Prace nadesłane przez uczniów z całej Polski będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych - klas I - III i IV - VI szkół podstawowych oraz I - III gimnazjów. Do 2 stycznia jury konkursu wyłoni z każdej z nich po pięciu finalistów. W obradach wezmą udział: Hanna Wróblewska - dyrektorka Zachęty, Ania Kuczyńska - jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, Jerzy Owsiak - naczelny dyrygent WOŚP, Olivier Janiak - redaktor naczelny MaleMEN oraz Brian Kaas – designer, ilustrator i zawodowy twórca doodli. Najlepszego doodla wybiorą natomiast sami internauci, którzy w dniach 2 – 9 stycznia będą mogli oddawać głosy na swojego faworyta na stronie google.pl/doodle4google.

Patronat artystyczny nad tegoroczną edycją Doodle 4 Google objęła już po raz kolejny Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki. Galeria będzie gospodarzem gali finałowej konkursu planowanej na 10 stycznia 2014 r., podczas której zostanie ogłoszony  zwycięski projekt.

Jak doodlować?
Wystarczy dobry pomysł i przybory do rysowania lub komputer z programem graficznym. Na specjalnym szablonie należy zaprojektować logo Google ilustrujące hasło „Mój pomysł na pomaganie innym”, a następnie przesłać pracę wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym bezpośrednio na stronie google.pl/doodle4google lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres: Google Poland Sp. z o.o., Skr. pocztowa 995, 00-950 Warszawa do 2 grudnia (liczy się data stempla pocztowego). Prace finalistów zostaną zaprezentowane na stronie google.pl/doodle4google 2 stycznia 2014 r. i poddane głosowaniu internautów przez kolejny tydzień.

Na stronie google.pl/doodle4google czekają również materiały dla szkół biorących udział w projekcie, m.in. scenariusz lekcji poświęconej doodlom, dyplomy dla uczestników konkursu oraz przykładowe doodle.


O Google
Google jest globalnym liderem technologicznym, skupiającym się na dostarczaniu rozwiązań, które ułatwiają ludziom dostęp do informacji. Innowacje Google w zakresie wyszukiwania w internecie i reklamy sprawiły, że strona firmy jest najpopularniejszym miejscem w sieci, a marka jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

O WOŚP
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 20 lat Fundacja wydała na cen cel ponad 150 mln USD.

O  Zachęcie
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki to miejsce łączące współczesność z historią. Najstarsza galeria sztuki aktualnej w Warszawie od 1900 roku ma swoją siedzibę przy placu Małachowskiego 3. Misją Zachęty jest popularyzacja sztuki współczesnej. Obok ważnych wystaw i wydarzeń artystycznych, galeria w ramach projektu Otwarta Zachęta udostępnia swoje zasoby w internecie na licencjach Creative Commons.
Więcej o galerii na www.zacheta.art.pl
Kolekcja, publikacje, zdjęcia na www.otwartazacheta.pl

Kontakt dla mediów:
press-pl@google.com