Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

W połowie maja samochody Street View ponownie wyjadą na ulice polskich miast

Warszawa, 6 maja 2014 r. – Pojazdy Street View ponownie wyjadą na polskie ulice 13 maja 2014 r. Samochody odwiedzą województwa: mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie oraz podlaskie. W każdym z tych województw odwiedzą co najmniej jedno z miast.

To czy pojazdy Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych. W związku z tym nie ma gwarancji, że zdjęcia zostaną wykonane w każdym z wymienionych województw.Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a także tysiące miejsc z całej Polski, m.in. największe miasta, zamki, stadiony, muzea, parki, pałace, zoo, centra miast, starówki oraz kościoły znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Przygotowanie Street View to duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatnich lat zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google. Zaczynano od samochodów Street View, których najnowszy model jest wyposażony w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające
dane 3D. Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów, uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach
i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie.

Google dokłada wszelkich starań, by oferując usługę Street View chronić prywatność i każdorazowo konsultuje się z organami ochrony prywatności wprowadzając serwis w nowym kraju. Twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów na zdjęciach są rozmyte. Użytkownicy mogą też łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznają za nieodpowiednie, klikając link “Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ze zdjęciem.

Od 13 maja tego roku samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce. Informacje o tym, gdzie dokładnie znajdują się samochody Street View będzie można znaleźć na stronie na stronie www.google.pl/streetview oraz http://www.google.com/maps/about/behind-the-scenes/streetview/privacy/

***

Dodatkowe informacje:
Google

Google jest globalnym liderem technologicznym, skupiającym się na dostarczaniu rozwiązań, które ułatwiają ludziom dostęp do informacji. Innowacje Google w zakresie wyszukiwania w internecie i reklamy sprawiły, że strona firmy jest najpopularniejszym miejscem w sieci, a marka jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Kontakt dla mediów:
Elżbieta Różalska, Havas PR Warsaw
elzbieta.rozalska@havasww.com
Tel: 512 021 092