Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Usługa Transport publiczny na Mapach Google już w WarszawieMapy Google zyskują nową funkcjonalność. Uruchomiona dzisiaj usługa Transport publiczny umożliwia użytkownikom szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską bezpośrednio na mapie stolicy. Informacje na temat możliwych połączeń są już dostępne pod adresem maps.google.pl oraz w aplikacji mobilnej Mapy Google.

Warszawa dołącza do grona ponad 2800 miast, m.in. Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Sydney, w których można korzystać z funkcji Transport publiczny na Mapach Google. Dzięki niej zaplanowanie podróży po Warszawie za pomocą transportu miejskiego – autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów SKM i WKD, będzie znacznie prostsze. Trasy i połączenia w komunikacji miejskiej są dostępne na Mapach Google obok alternatywnych tras samochodowych i ścieżek dla pieszych. Nowa funkcjonalność sprawia, że mapa jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu użytkownikom wszelkich niezbędnych informacji drogowych. 

- To kolejne mobilne udogodnienie, z którego chętnie będą korzystali zarówno mieszkańcy, 
jak i turyści odwiedzający Warszawę. Cieszę się, że dzięki współpracy z Google dołączyliśmy 
do licznego grona miast, w których jest już dostępna ta jakże użyteczna funkcja. Sami też stawiamy 
na nowe innowacyjne technologie, w tym roku uruchomiliśmy Virtualną Warszawę - aplikację nawigującą dla osób z dysfunkcją wzroku, za którą otrzymaliśmy drugie miejsce w konkursie Mayors Challenge, organizowanym przez Fundację Bloomberga – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. 

- Warszawa dołącza do grona miast, w których można korzystać z funkcji Transport publiczny. Z jej pomocą możemy w łatwy sposób sprawdzić, jak dojechać warszawską komunikacją miejską np. z Wiśniowej Góry na Kabaty. A gdy skorzystamy z aplikacji Map Google na smartfona, aplikacja będzie nam przypominać, kiedy się przesiąść do kolejnej linii – mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

Z funkcji Transport publiczny na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na maps.google.pl lub uruchomić aplikację na urządzeniach mobilnych i kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Po wybraniu opcji „Transport publiczny” pojawią się trasy komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.