Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Chromebooki, Chromebase i Chromebox dostępne w Polsce

Od dzisiaj laptopy Chromebook oraz inne urządzenia pracujące w oparciu o system Google Chrome OS dostępne są w sprzedaży w Polsce. Klienci będą mogli kupić Chromebooki firmy Acer, Chromebase od LG oraz Chromebox firmy ASUS.

Chromebooki i inne urządzenia działające w oparciu o system Chrome OS to nowy rodzaj komputerów. Są szybkie i łatwe w obsłudze, posiadają wbudowane fabrycznie zabezpieczenia, a wszystkie niezbędne aktualizacje systemu pobierane są automatycznie. Dodatkowym atutem urządzeń jest ich przystępna cena.  

Google Chromebook sprawdzi się w codziennej pracy: podczas wysyłania maili, surfowania po internecie, zarządzania kalendarzem czy tworzenia i edytowania dokumentów, które łatwo i szybko można udostępnić innym. Chromebooki pracują w oparciu o system Chrome OS, dla którego dostępne są dziesiątki tysięcy aplikacji w Chrome Web Store.

Z urządzenia w łatwy i bezpieczny sposób może korzystać kilka osób, ponieważ każdy może zalogować się na swoje niezależne konto. Nowy Chromebook posiada 1 TB* wolnego miejsca na Dysku Google, co pozwala na korzystanie z folderów i plików w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Chromebooki są zintegrowane z ekosystemem usług Google. Dodatkowo, każdy posiadacz Chromebooka otrzymuje 60 dni dostępu do usługi Muzyka Google Play.*

Chromebook Acer to przenośny, 13-calowy laptop, który umożliwia nieprzerwaną pracę na jednym ładowaniu przez cały dzień. Urządzenie posiada szybkie połączenie z WiFi i dostęp do internetowych multimediów, które można oglądać na ekranie w wysokiej rozdzielczości. Chromebook Acer jest również dostępny w wersji 11-calowej.

Komputer LG Chromebase to alternatywa dla tradycyjnych PC-tów i wygodne urządzenie  dla całej rodziny. To rozwiązanie typu all-in-one, które wyposażone jest w zestaw dwóch głośników, klawiaturę, mysz oraz kamerę HD.

ASUS Chromebox to elegancki, kompaktowy i wydajny minikomputer działający na systemie Chrome OS. Został zaprojektowany tak, by korzystanie z nowych technologii zarówno w domu, szkole, jak i biurze, było jeszcze łatwiejsze. Został nagrodzony Good Design Award 2014.

Więcej informacji o Chromebookach i innych urządzeniach z ChromeOS można znaleźć na stronie: https://chromebook.withgoogle.com/pl/ .

***
Dostępność i ceny
Chromebooki Acer  dostępne są od 5 grudnia br. w internetowej sprzedaży na Euro.com.pl oraz w wybranych sklepach Media Markt i Saturn. Chromebook Acer 13” dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej od 1199 zł (w zależności od modelu), a urządzenie 11-calowe od 999 zł.

LG Chromebase jest dostępny od 5 grudnia br. w internetowych sklepach x-kom.pl, komputronik.pl, euro.com.pl, morele.net, zadowolenie.pl oraz w wybranych sklepach Media Markt i Saturn w sugerowanej cenie detalicznej 1399 zł. Asus Chromebox wejdzie do sprzedaży w przyszłym tygodniu i będzie go można kupić w sklepach internetowych x-kom.pl i komputronik.pl. Sugerowana  cena detaliczna od 799 zł

Urządzenia innych producentów będą dostępne w najbliższych miesiącach.

*Oferta ważna przez 2 lata od momentu aktywacji. Aktywacji należy dokonać do 31 stycznia 2015 r.

***
Dodatkowe informacje:

Google

Google jest globalnym liderem technologicznym, skupiającym się na dostarczaniu rozwiązań, które ułatwiają ludziom dostęp do informacji. Innowacje Google w zakresie wyszukiwania w internecie i reklamy sprawiły, że strona firmy jest najpopularniejszym miejscem w sieci, a marka jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.