Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

Dekada emocji w sieci, czyli YouTube świętuje swoje 10 urodziny!

Najpopularniejsza platforma wideo 18 maja obchodzi okrągłą rocznicę - dokładnie 10 lat temu YouTube został po raz pierwszy udostępniony internautom. Od tego czasu bawi, uczy, zaskakuje i wzrusza ponad miliard użytkowników na całym świecie. 

 Codziennie użytkownicy YouTube oglądają setki milionów godzin filmów, generując miliardy wyświetleń i mają z czego wybierać, bo co minutę do serwisu trafia aż 300 godzin filmów. YouTube towarzyszy internautom o każdej porze i w każdym miejscu. Już 50% wyświetleń generowane jest na urządzeniach mobilnych. Jak rodził się i dojrzewał fenomen serwisu? 

Serwis to nie tylko dostęp do muzyki, rozrywki, wiedzy czy bieżących informacji. Dziś YouTube to również przepustka do międzynarodowej kariery, średnio ok. 60% wyświetleń uzyskiwanych przez twórców pochodzi spoza ich ojczystego kraju. Przekonał się o tym również polski youtuber Sylwester Wardęga, którego film Mutant Giant Spider Dog trafił na szczyt YouTube Rewind 2014, corocznego światowego zestawienia najchętniej oglądanych filmów na YouTube.

TOP 10 na 10 lat

Z okazji okrągłej rocznicy YouTube podsumował minioną dekadę i opublikował zestawienie najchętniej oglądanych filmów i teledysków na YouTube w Polsce. Jakie filmy i teledyski cieszyły się największym zainteresowaniem polskich użytkowników YouTube? Poniżej jubileuszowe zestawienie TOP 10.

Najchętniej oglądane filmy wśród polskich użytkowników YouTube w ciągu ostatnich 10 lat

Miejsce
Wideo
Kanał
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.


Najchętniej oglądane teledyski wśród polskich użytkowników YouTube w ciągu ostatnich 10 lat

Miejsce
Tytuł wideo
Nazwa kanału
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

YouTube od A do Z

YouTube postanowił celebrować swoje urodziny przez cały maj. Od początku miesiąca na oficjalnym blogu serwisu codziennie można śledzić “Alfabet YouTube”, który przypomina najciekawsze 
i różnorodne materiały minionych 10 lat. Na zakończenie literowania alfabetu YouTube przygotowuje kolejną niespodziankę dla swoich użytkowników. Szczegóły już pod koniec maja.