Google

Centrum prasowe

  1. Wszystko o Google
  2. Centrum prasowe
  3. Komunikaty prasowe
  4. Informacja prasowa

HUMAN – Co czyni nas ludźmi?

Warszawa, 14 września 2015r. W ostatnią sobotę na 72 Festiwalu Filmowym w Wenecji odbyła się premiera najnowszego filmu Yann’a Arthus’a-Bertrand’a, pod tytułem HUMAN. Jest to drugi dokument tego reżysera, który został w całości udostępniony na YouTube i Google Play. Użytkownicy zyskali również możliwość obejrzenia dodatkowych ujęć, które nie znalazły się w wersji kinowej.

HUMAN to efekt trzyletniej podróży Arthus’a Bertrand’a, w trakcie której odwiedził 60 krajów i przeprowadził wywiady z ponad 2 000 osób. Współpracując z zespołem tłumaczy, dziennikarzy oraz kamerzystów, próbował uzyskać odpowiedź na pytanie: co czyni nas ludźmi? Zebrane, różnorodne historie przedstawiają m.in. losy ludzi walczących o wolność na Ukrainie, farmerów z Mali czy więźniów celi śmierci z USA. Wypowiedzi bohaterów dotykają także wyjątkowo emocjonalnych przeżyć związanych z walką z ubóstwem, wojną, homofobią lub przyszłością naszej planety przeplatających się z momentami wypełnionymi miłością i szczęściem.

HUMAN został udostępniony po pięciu latach od zamieszczenia na YouTube poprzedniego dokumentu Arthus’a Bertrand’a, pod tytułem HOME. 12 września do dyspozycji użytkowników została oddana wersja reżyserska trzech 90-minutowych filmów, zawierających dodatkowe ujęcia i wywiady z osobami, które brały udział w ich powstaniu m.in.: z Generalnym Sekretarzem Narodów Zjednoczonych Ban Ki Moon’em, aktywistką na rzecz praw zwierząt Jane Goodall czy aktorką Cameron Diaz.


Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod adresem: https://humanthemovie.withgoogle.com lub za pomocą aplikacji Human Behind The Scenes.


Aby zabrać głos w dyskusji o tym, co czyni nas ludźmi należy użyć hasztagu #WhatMakesUsHUMAN.